Школско такмичење рецитатора

Датум: 26. Mart 2015 00:27 Категорија: Достигнућа

Школско такмичење рецитатора у ОШ "Ђура Јакшић" Орешковица одржано је у среду, 25. марта 2015. године.

Школско такмичење рецитатора одржано је за две категорије ученика - ученике старијих и ученике млађих разреда. У категорији ученика старијих разреда на такмичењу су учествовала 4 ученика. Жири је одлучио да школу на предстојећем општинском такмичењу представља Јован Петровић, ученик 8. разреда, који је освојио 1. место.

Ове школске године, такмичење рецитатора у категорији ученика млађих разреда може да се похвали великим интересовањем ученика. Чак 25 ученика је показало своје умеће у рецитовању и жељу да се пласира на општинко такмичење. Жирију није било лако да међу веома добрим рецитаторима одабере најбоље. Одлучено је да се 6 ученика похвали за изузетно рецитовање, а да 3 ученице школу представљају на општинском такмичењу:

• Милица Гвоздић, ученица 4. разреда, која је освојила 1. место,
  • Адриана Ранковић, ученица 4. разреда, која је осовјила 2. место и
  • Валентина Траиловић, ученица 2. разреда, која је освојила 3. место.
Награђеним ученицима желимо много успеха на наредном такмичењу!