Movie Maker у онлајн недељи

Датум: 27. Mart 2015 10:56 Категорија: Новости

Ученици 2. и 4. разреда у оквиру Онлајн недеље опробали су се у креирању "филмића" помоћу програма Movie Maker.

Ученици 2. и 4. разреда укључени су у eTwinning пројекат Children of the world - a multilinqual project. У оквиру овог пројекта потребно је да представе различите теме на неколико језика. Онлајн недељу искористили су за упознавање програма Movie Maker у коме су представили спорт у нашој земљи.

Прва активност била је снимање текста помоћу апликације за мобилни телефон. Мобилни телефон је искоришћен и за сликање цртежа које су претходно креирали. Након тога, уследило је додатно уређивање слика у програму Microsoft Office Picture Manager и проналажење недостајућих слика помоћу претраге слика на интернету. На крају је све то помоћу Movie Maker-a спојено у видео-запис. Како он изгледа, можете погледати овде.

Поједини ученици опробали су се и у креирању анимација помоћу овог програма. Прву анимацију можете погледати овде, а другу овде.

На самом крају презентовали су своје радове.