Сат за нашу планету

Датум: 03. April 2015 00:06 Категорија: Новости

Ове године и наша школа се придружила активностима у оквиру акције "Сат за нашу планету". Акција је имала за циљ буђење свести код ученика о климатским променама и начинима да се оне ублаже,  штедњом енергије, очувањем природних ресурса као и употребом обновљивих извора енергије и смањењем загађења.

У акцији су учествовали ученици школе уз помоћ наставника биологије-Катице Јанковић и хемије- Драгане Живојиновић.Ученици су извођењем огледа указали  на начин настајања киселих киша а организован је квиз из познавања заштите околине. Ученици су погледали цртани филм о значају озонског омотача и узроцима оштећења. Учешће су узели и најмлађи из нашег вртића који су  цртежима указали на потребу штедње енергије. Слике можете видети овде.