Предавање о безбедности на интернету

Датум: 17. Mart 2016 19:42 Категорија: Новости

Током трећег дана Онлајн недеље 2016, одржано је и предавање о безбедности на интернету за ученике и њихове родитеље.

Поред коришћења интернета у едукативне сврхе, у среду, 16. марта 2016. године,  наши ученици су, заједно са својим родитељима, имали прилику да се упознају и са различитим кризним ситуацијама које се могу појавити приликом коришћења интернета, нарочито друштвених мрежа.

О безбедности на интернету ученицима и родитељима говорио је Ненад Мичић, инспектор у Полицијској станици Петровац. Посебна пажња током предавања посвећена је друштвеној мрежи Фејсбук и опасностима са којима се деца могу суочити уколико нису едукована да их препознају. Такође, током предавања родитељи су упознати са мерама заштите на интернету и могућим облицима понашања детета које је жртва насиља на интернету.

Фотографије са предавања можете погледати овде