Ученици наше школе добили међународне дипломе из познавања француског језика

Датум: 20. April 2016 13:17 Категорија: Достигнућа

Четворо ученика наше школе положило је испит DELF и стекло међународне дипломе којима се потврђује ниво знања француског језика.

Наша школа је од ове школске године укључена у реализацију програма DELF у школским установама, којим се потврђује ниво знања француског језика. Овај програм се реализује у сарадњи са Француским институтом и Министарством просвете Републике Француске са једне стране, и Министарством просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије на другој страни. У Србији је 98 школа укључено у овај програм, а наша школа је једна од њих.

У марту месецу, четворо ученика наше школе је полагало овај испит. Три ученице седмог разреда, Мина Вучковић, Јована Симић и Анђела Симоновић, полагале су ниво А1, а ученик осмог разреда, Никола Радовановић, полагао је ниво А2. Сво четворо ученика је положило испит и стекло међународне дипломе којима се потврђује ниво знања француског језика и које су у признате у целом свету.