Професионална оријентација у Недељи дигиталних вештина

Датум: 05. April 2018 19:39 Категорија: Новости

У оквиру програма професионалне оријентације ученици старијих разреда су се путем Скајпа упознали за занимањима радиолошки техничар, адвокат, стјуардеса, глумица.
Пре саме организације Скајп сусрета ученици су се изјаснили која занимања желе боље да упознају.
Oвај начин презентовања омогућава ученицима да се упознају и са оним занимањима којих нема у њиховој ближој околини те су тако били у прилици да из прве руке добију информације о могућностима школовања, неопходним условима за извршавање одређеног посла, предностима и манама одређеног радног места.

Током овог сусрета ученици су највеће интересовање показали за занимање стјардеса постављајући стјардеси највећи број питања. Сви наши саговорници су током сусрета истакли да је веома важно да ученици одаберу она занимања која воле, јер ће једино тако бити успешни  и задовољни на свом радном месту.