Семинар-Помоћ деци у кризним ситуацијама

Датум: 03. Decembar 2013 22:38 Категорија: Новости

Наша школа је 29-30.11.2013. била домаћин семинара "Помоћ деци у кризним ситуацијама".

Поред наставника из наше школе, семинару су присуствовали и наставници из других школа наше општине. Наставници су имали прилике да се више упознају са следећим темама: психосоцијална помоћ и програми, последице код деце која живе у посебно тешким околностима, дете, криза и како ублажити патњу, категорије деце са највећим ризиком за развијање непосредних или дуготрајних психосоцијалних поремећаја, деца без родитељског старања, деца ометена у психофизичком развоју, деца из дисфункционалних породица, деца у институцијама, деца улице, деца са проблемима понашања, злостављана деца, стрес, стресна ситуација, стресни догађаји, криза, врсте криза, стратегије превладавања, траума и трауматска искуства, помоћ у кризним ситуацијама.