Радионица о безбедности на интернету за 5. и 6. разред

Датум: 23. Decembar 2013 20:44 Категорија: Новости

За ученике 5. и 6. разреда одржана је 12. децембра 2013. године радионица о безбедности на интернету у оквиру пројекта "Играј безбедно".

Одмах након радионице за ученике млађих разреда, реализована је и радионица о безбедности на интернету за ученике 5. и 6. разреда. У пројекту "Играј безбедно" видели смо прилику да све ученике наше школе упознамо са безбедним коришћењем интернета.
Током радионице ученици су се упознали са опасностима на интернету, мерама заштите и последицама непромишљеног понашања. Кроз групни облик рада решавали су проблемске ситуације, дискутовали и размењивали мишљења о различитим врстама насиља на интернету, предлагали могућа решења (мере заштите).
Радионицу су реализовале Сања Љубомировић, педагог и Славица Гомилановић, учитељ. Радионици је присуствовао и Томислав Петровић, наставник математике.

Фотографије са радионице можете погледати овде.