Конференција

Датум: 03. Mart 2014 23:07 Категорија: Новости

Конференција "Нове технологије у образовању"  је одржана у Београду  25-26. фебруара и на њој је присуствовао трочлани тим наше школе: Љубица Стојиловић, директор, Славица Гомилановић, учитељица и Сања Љубомировић, педагог.

Конференција је била посвећена употреби информационо-комуникационих технологија у образовном систему и имала је за циљ доприношење квалитету васпитно-образовног система.  Запосленима у образовању и доносиоцима образовних политика ова конференција је потврдила потребу за осавремењавањем наставног процеса и коришћењем могућности које нове технологије пружају.  На конференцији су се могла разменити искуства и чути информације из следећих области:

• Стратешки приступ и подршка развоју употребе ИКТ у школама;
  • Технологија и опрема-доступност и могућности;
  • Дигитални наставни материјали и рад уз помоћ интернета,
  • Развој компетенција и професионални развој наставника за употребу ИКТ у настави;
  • Иновације у настави уз употребу ИКТ.
Конференцију су организовали British Council, Tим за социјално укључивање и смањење сиромаштва Владе Републике Србије, Министарство спољне и унутрашње трговине и телекомуникација, Министарство просвете, науке и технолошког развоја, Британска амбасада у Београду.