Екскурзија ученика млађих разреда

Датум: 11. Maj 2014 11:22 Категорија: Новости

Једнодневна екскурзија ученика млађих разреда реализована је 10. маја 2014. године.

Ученици млађих разреда ОШ "Ђура Јакшић" Орешковица током једнодневне екскурзије посетили су Сремске Карловце, Петроварадинску тврђаву и Нови Сад.

У Сремским Карловцима, уз помоћ локалног водича, упознали су се са историјским и културним знаменитостима овог места, а затим су обишли Саборну цркву и чесму "Четири лава". Посебан доживљај за ученике представљао је обилазак Петроварадинске тврђаве. Од локалног водича добили су основне информације о историјату и значају тврђаве, а онда су кренули у њен обилазак. Нису пропустили да сликају панораму Новог Сада и "пијани" сат, који је за њих био посебна атракција.

Последње место које су посетили био је Нови Сад. У њему су обишли Галерију Матице српске и Римокатоличку црку имена Маријиног (катедралу). У хотелу "Путник" организован је ручак за ученике, а након ручка време су провели у централном делу града.

Фотографије са екскурзије можете погледати овде