Посета Фестивалу науке

Датум: 13. Decembar 2014 15:29 Категорија: Новости

У петак 5. децембра ученици наше школе посетили су осми по реду, највећи научни догађај у региону југоисточне Европе, Фестивал науке у Београду.

Након свраћања у Храм Светог Саве, пешице се продужило до галерије Народне банке Србије. Ту су ученици могли да се упознају са рециклажом, соларографијом - начином добијања фотографија из лименке, да сазнају о микроорганизмима у земљи који омогућавају раст биљака и стварање компоста.
Много више поставки организовано је у Цептер Експо центру где су ученици и сами могли да узму учешће из области физике, хемије, стоматологије, психологије, географије и других наука.
Кнез Михајловом улицом ученици су прошетали до Калемегдана где су се сликали испред бисте Ђуре Јакшића  и Споменика захвалности Француској.
Слике можете погледати овде.