Достигнућа

Наша школа најактивнија у екологичарењу

Датум: 30. Novembar 2015 22:28 Категорија: Достигнућа

На ликовном конкурсу "Како ја штитим природу" ученици наше школе освојили су бројне награде.

Месец књиге у знаку награда

Датум: 27. Novembar 2015 18:43 Категорија: Достигнућа

Ученице наше школе освојиле су 2. и 3. место на ликовно-литерарном конкурсу Народне библиотеке "Ђура Јакшић" расписаном поводом месеца књиге.

Учитељица наше школе - најбољи едукатор Србије

Датум: 15. Novembar 2015 15:00 Категорија: Достигнућа

Славица Гомилановић, учитељица наше школе, понеће ове године титулу најбољег едукатора Србије.

Треће место у трци на 600 метара

Датум: 12. Oktobar 2015 23:29 Категорија: Достигнућа

Ученица 7. разреда Мина Вучковић заузела је 3. место на Првенству Србије за млађе пионире и пионирке које је одржано 27.9. 2015. године у Београду.

Ученица генерације

Датум: 05. Jul 2015 22:28 Категорија: Достигнућа

Ана Милићевић, Ученица генерације наше школе присутвовала је додели награда ученицима генерације Браничевског округа у Центру за културу Пожаревац.

Наши ученици најбољи у општини

Датум: 05. Jul 2015 22:18 Категорија: Достигнућа

Ученици наше школе постигли су најбољи резултат на тесту из математике и из српског језика. Такође, ученици наше школе су најбољи по укупном броју поена освојених на сва три теста.

.

Витезово пролеће

Датум: 27. Maj 2015 00:32 Категорија: Достигнућа

Ученици наше школе Јован Петровић и Александра Пауновић присуствовали су овогодишњем Витезовом пролећу где су награђени за своје ликовне и литерарне радове.

Златна значка - Љубици Стојиловић

Датум: 26. Maj 2015 14:26 Категорија: Достигнућа

Међу добитницима овогодишње Златне значке Културно - просветне заједнице Србије је и  Љубица Стојиловић, професор српског језика и директорка  ОШ “ Ђура Јакшић“ Орешковица. Златна значка  додељује се за дугогодишњи допринос у ширењу културе – за несебичан, предани и дуготрајан рад

Републичко такмичење из француског језика

Датум: 11. Maj 2015 17:30 Категорија: Достигнућа

У ОШ "Раде Драинац" у Борчи, 03. 05. 2015. годинe, одржано је републичко такмичење из француског језика.

Такмичење "Шта знаш о саобраћају"

Датум: 11. Maj 2015 17:13 Категорија: Достигнућа

Ученици наше школе учествовали су на такмичењу "Шта знаш о саобраћају" одржаном у Петровцу, у недељу, 26. 04. 2015. године.