2. и 4. разред у Недељи дигиталних вештина

Датум: 05. April 2018 19:32 Категорија: Новости

У оквиру Недеље дигиталних вештина ученици 2. и 4. разреда су за време 1. и 2. часа користили готове сајтове, као што су: Зелена учионица, Облак знања, Зврк, Испеци па реци. Са сајтова су користили готове материјале: квизове, мозгалице, ребусе, бојанке, игрице. Ученици су усмеравани на коришћење материјала, а тиме и обнављање, утврђивање и примену већ стеченог знања током редовне наставе. Часови су били интересантни, а ученици су се међусобно допуњавали.

Kahoot у Недељи дигиталних вештина

Датум: 05. April 2018 19:22 Категорија: Новости

На часу биологије ученици осмог разреда су проверавали стечено знање из наставне теме Глобално загревање помоћу образовног Каху (Kahoot) квиза.

Недеља дигиталних вештина у Добрњу

Датум: 05. April 2018 19:15 Категорија: Новости

У току Недеље дигиталних вештина ученици млађих разреда из Добрња учествовали су у разним активностима на интернету: Едукативне игрице везане за обнављане градива из предмета Свет око нас / Природа и друштво; креативне радионице из предмета Ликовна култура. Причали су и о личним интересовањима и сајтовима које најчешће посећују, са препоруком истих.

Недеља дигиталних вештина у Вошановцу

Датум: 05. April 2018 19:03 Категорија: Новости

У подручном одељењу у Вошановцу током Недеље дигиталних вештина ученици су охрабривани да користе нове технологије и интернет уз помоћ вештина које им пружају приступ многобројним могућностима онлајн света.

Месец Франкофоније

Датум: 03. April 2018 09:00 Категорија: Новости

Месец март се у целом свету обележава као месец Франкофоније, месец француског језика и културе.
Ученици наше школе су ове године узели учешће у обележавању овог догађаја.

Недеља дигиталних вештина - онлајн вежбања на часовима енглеског

Датум: 25. Mart 2018 23:26 Категорија: Новости

Ученици петог и седмог разреда су на часовима енглеског језика у оквиру Недеље дигиталних вештина радили вежбања на интернету на страници www.projectonlinepractise.com. Најпре су се регистровали на овај сајт помоћу кода из радне свеске коју сваки ученик добија, а затим радили задатке. Ученички налози остају трајни, тако да ученици могу да приступе сајту и раде вежбања и мимо часова енглеског, код куће или било где где имају приступ интернету.

Онлајн наставни материјали у Недељи дигиталних вештина

Датум: 25. Mart 2018 23:19 Категорија: Новости

Ученици 3. разреда током Недеље дигиталних вештина користили су онлајн наставне материјале.

Phet симулације у Недељи дигиталних вештина

Датум: 25. Mart 2018 23:13 Категорија: Новости

На часовима физике ученици 7. и 8. разреда користили су Phet симулације . Ученици 8. разреда користили су виртуелну лабораторију за састављање струјног кола и мерење напона и јачине електричне струје. Ученици 7. разреда упознали су се са механичком енергијом и начинима трансформације кинетичке и потенцијалне енергије.

Недеља дигиталних вештина - Шта знаш о саобраћају

Датум: 25. Mart 2018 23:02 Категорија: Новости

Ученици шестог и седмог разреда радили су онлајн тест "Шта знаш о саобраћају" на сајту АМСС-у на часовима Техничког и информатичког образовања.

ДЕЛФ у Недељи дигиталних вештина

Датум: 22. Mart 2018 19:41 Категорија: Новости

У оквиру онлајн недеље, ученице 7. разреда, које се припремају за полагање ДЕЛФ испита из француског језика,имале су прилику да путем интернета провере своје знање радећи тестове који симулирају сам испит.