Прослава школске славе у Орешковици

Датум: 29. Januar 2024 10:27 Категорија: Новости

Ученици су присуствовали  литургији и резању колача у цркви
"Огњена Марија " у Орешковици. Након тога, пред родитељима, наставницима и својим друговима
ученици су пригодним програмом у просторијама школе обележили овај дан.

Посета школи у Марковцу- Школски фестивал науке

Датум: 04. Decembar 2023 12:23 Категорија: Новости

Дана 29.11.2023.године ученици наше школе посетили школски фестивал науке који је одржан у ОШ,, Други шумадијски одред" у Марковцу.

Испраћај у пензију

Датум: 04. Decembar 2023 12:17 Категорија: Новости

Дана 5.октобра 2023.године испратили смо у пензију нашу драгу наставницу Катицу Јанковић.

Радионица са ученицима више наставе на тему Толеранције

Датум: 04. Decembar 2023 12:09 Категорија: Новости

Дана 16.октобра са ученицима од петог до осмог разреда одржана је радионица на тему Толеранције. Реализатори су били директор, педагог школе и одељенске старешине.

Акција уређења простора у помоћној згради

Датум: 04. Decembar 2023 11:20 Категорија: Новости

Дана 10.новембра 2023.године спроведена је акција уређења простора (бетонирање просторије од 36 квадратних метара) у помоћној згради у школском дворишту и улазних степеница испред врата школске библиотеке у ОШ ,,Ђура Јакшић" у Орешковици.
Акција уређења простора у делу помоћне зграде у школском дворишту матичне школе обављена је на основу прикупљених донаторских средстава од стране родитеља, запослених, мештана села и појединих организација са којима сарађује школа.

Против пожарна обука запослених у установи

Датум: 04. Decembar 2023 10:46 Категорија: Новости

Дана 20.11.2023.године са почетком  у 14ч, сви наши запослени похађали су Против  пожарну обуку,  а затим и полагали тест из исте.

Обустава наставе у петак 5.5.2023.год. у знак солидарности са ученицима и наставницима ОШ "Владислав Рибникар" из Београда.

Датум: 05. Maj 2023 23:31 Категорија: Новости

Колектив ОШ "Ђура Јакшић" Орешковица данас потпуно обуставља наставу у знак солидарности са ученицима и наставницима ОШ "Владислав Рибникар" из Београда.
Овим путем изражавамо најискреније саучешће породицама настрадалих, са жељом да се овако нешто никада више не догоди.

Frankofoni horizonti

Датум: 19. Mart 2023 22:40 Категорија: Новости

Na poziv Francuskog instituta, povodom obeležavanja Meseca Frankofonije, učenici naše škole su sa nastavnicom francuskog jezika učestvovali u manifestaciji Frankofoni horozonti. U sklopu ove manifestacije učenici naše škole posetili su Ambasadu Švajcarske gde su imali prilike da se upoznaju sa radom jedne takve ustanove, porazgovaraju na francuskom jeziku sa zamenicom ambasadora i upoznaju se sa nekim karakteristikama i osobenostima Švajcarske kroz kviz koji su zapolseni pripremili za njih. U drugom delu dana, posetili su Francuski institut i učestvovali u igri "Jeu de piste". Cilj ove igre bio je da učenici pronađu deset lokacija u Beogradu koje imaju veze sa Francuskom i francuskim jezikom. Uz pomoć karte Beograda i smernica koje su dobili, učenici su posetili Skadarliju, Kalemegdan, Knez Mihailovu ulicu i pronašli lokale, spomenike, ulice koje se vezuju za francuski jezik... Tom prilikom upoznali su francuske lektore koji rade u Institutu, ali i drugare iz drugih škola iz Srbije. Nadamo se da će se ova saradnja sa Francuskim institutom nastaviti i ubuduće na obostrano zadovoljstvo!

Обележавање Дана државности Репиблике Србије

Датум: 15. Februar 2023 23:22 Категорија: Новости

На часу историје обележен је Дан државности. ученици су час започели химном, с затим су се упознали са значајем празника Сретење. Знање су на крају проверили играјући квиз милионер.

Календар такмичења и смотри ученика основних школа 2022/23.

Датум: 06. Februar 2023 11:34 Категорија: Новости

Календар такмичења и смотри ученика основних школа за 2022/23. школску годину
Стручно упутство о организовању такмичења и смотри ученика основне и средње школе