Дан школе у Баточини

Датум: 05. Jul 2015 22:03 Категорија: Новости

Делегација наше школе била је гост прославе јубилеја 160 година постојања школе у Баточини.

Такмичење села у Орешковици

Датум: 04. Jun 2015 00:00 Категорија: Новости

У недељу  31.5. одржана је традиционална манифестација „Такмичење села Србије“.

Екскурзија старијих разреда

Датум: 02. Jun 2015 01:43 Категорија: Новости

Ученици старијих разреда су 10. и 11. маја били на дводневној екскурзији на релацији Орешковица- Мокра Гора ( Дрвенград )- Шарганска осмица- Златибор, на којој су имали прилике да уживају у природним и културним богатствима Западне Србије, као и планина Таре и Златибора.

Сарадња основних школа и културно уметничких друштава из Раче и Орешковице

Датум: 26. Maj 2015 14:14 Категорија: Новости

Фолклорна група ученика првог и трећег резреда из Орешковице, заједно са фолклорном групом ученика од петог до осмог резреда, учествовала је 05.05.2015 на Фестивалу фолклора поводом Ђурђевданског уранка, који је организовао КУД „ОШ Карађорђе 2012“ Рача.

Завршен први eTwinning пројекат

Датум: 06. Maj 2015 20:31 Категорија: Новости

Ученици ОШ "Ђура Јакшић" Орешковица успешно су завршили свој први eTwinning пројекат.

Ускршња честитка

Датум: 10. April 2015 09:29 Категорија: Новости

Ученици и наставници ОШ "Ђура Јакшић" Орешковица желе вам срећан Ускрс.
ХРИСТОС ВАСКРСЕ!

Безбедност на интернету за најмађе

Датум: 03. April 2015 10:53 Категорија: Новости

Ђачки парламент је одржао презентацију за ученике млађих разреда о безбедности деце на интернету.

Скајп у онлајн недељи

Датум: 03. April 2015 10:32 Категорија: Новости

Како би се ученици упознали са различитим занимањима која им нису свакодневно доступна у оквиру програма професионалне оријентације коришћен је скајп преко кога су ученици комуницирали за представницима различитих занимања. Такође, скајп је коришћен како би се организовао састанак два Ђачка парламента.

Сат за нашу планету

Датум: 03. April 2015 00:06 Категорија: Новости

Ове године и наша школа се придружила активностима у оквиру акције "Сат за нашу планету". Акција је имала за циљ буђење свести код ученика о климатским променама и начинима да се оне ублаже,  штедњом енергије, очувањем природних ресурса као и употребом обновљивих извора енергије и смањењем загађења.

Get Online Week 2015 in Oreskovica, Serbia

Датум: 02. April 2015 23:40 Категорија: Новости

Онлајн недеља је у периоду од 23. до 29. марта одржана у државама широм Европе.