Онлајн активности у предметној настави

Датум: 02. April 2015 22:47 Категорија: Новости

У току онлајн недеље, од 23. до 27.03.2015., забележено је више активности у нашој школи.

Онлајн активности у Добрњу

Датум: 02. April 2015 22:03 Категорија: Новости

У току онлајн недеље, 26.3.2015., ученици из Добрња заједно са својим радитељима разменили су искуства рада на рачунару и домаће радиности. Ученици су родитељима показали како се користи интернет, а они су њима заузврат показали домаћу радиност, вез и штрикање. Снимак можете погледати овде.

Онлајн активности у Вошановцу

Датум: 02. April 2015 21:29 Категорија: Новости

Током прошле недеље ОШ „Ђура Јакшић“ Вошановац била је укључена у Онлајн недељу. Ученици ове школе су једни другима представљали разне дечије сајтове преко којих су проширивали своја знања и учили, све то кроз забаву на компјутеру преко интернета. Организоване су разне активности у којима су ученици преко онлајн игрица проширивали знања из математике, српског језика, страног језика, природе и друштва. Слике можете видети овде.

Movie Maker у онлајн недељи

Датум: 27. Mart 2015 10:56 Категорија: Новости

Ученици 2. и 4. разреда у оквиру Онлајн недеље опробали су се у креирању "филмића" помоћу програма Movie Maker.

Математички турнир у оквиру Онлајн недеље

Датум: 24. Mart 2015 22:44 Категорија: Новости

ОШ "Ђура Јакшић" Орешковица се ове школске године укључила у Онлајн недељу, годишњу европску дигиталну кампању која има за циљ укључивање и охрабривање људи да користе нове технологије и интернет уз помоћ вештина које им пружају приступ многобројним могућностима онлајн света.

У понедељак, 23. марта 2015. године, који уједно представља и први дан Онлајн недеље, за ученике 2. и 4. разреда организован је математички турнир помоћу мобилне апликације Cool Math Duel.

Упис нове генерације првака

Датум: 18. Mart 2015 10:32 Категорија: Новости

Упис нове генерације ђака првака почиње 1. априла и траје до краја маја. У први разред обавезно се уписује свако дете које ће до почетка школске године имати најмање шест и по година (сва деца рођена у периоду од 1. марта 2008. до 28. фебруара 2009.године). Документација потребана за упис: Извод из матичне књиге рођених, доказ о здравственом прегледу детета, потврда о похађању предшколског програма (доставља се накнадно по добијању од предшколске установе). Упис ђака првака врши педагог школе.

Секција из енглеског језика

Датум: 04. Mart 2015 12:31 Категорија: Новости

Излазећи у сусрет интересовањима родитеља школа је од почетка другог полугодишта почела са организацијом секције из енглеског језика.

Први час програмирања

Датум: 03. Mart 2015 19:49 Категорија: Новости

Ученици наше школе завршили су успешно свој први час програмирања.

Сарадња са школом из Француске

Датум: 03. Mart 2015 10:54 Категорија: Новости

Наша школа је ове школске године укључена у међународни пројекат сарадње са школом из Француске. У овом пројекту учествују ученици млађих разреда матичне школе као и подручних одељења.

Општинско такмичење - страни језик

Датум: 02. Mart 2015 10:32 Категорија: Новости

Ученица осмог разреда Ана Милићевић освојила је прво место из француског језика на општинском такмичењу.