Завршен први eTwinning пројекат

Датум: 06. Maj 2015 20:31 Категорија: Новости

Ученици ОШ "Ђура Јакшић" Орешковица успешно су завршили свој први eTwinning пројекат.

Ускршња честитка

Датум: 10. April 2015 09:29 Категорија: Новости

Ученици и наставници ОШ "Ђура Јакшић" Орешковица желе вам срећан Ускрс.
ХРИСТОС ВАСКРСЕ!

Безбедност на интернету за најмађе

Датум: 03. April 2015 10:53 Категорија: Новости

Ђачки парламент је одржао презентацију за ученике млађих разреда о безбедности деце на интернету.

Скајп у онлајн недељи

Датум: 03. April 2015 10:32 Категорија: Новости

Како би се ученици упознали са различитим занимањима која им нису свакодневно доступна у оквиру програма професионалне оријентације коришћен је скајп преко кога су ученици комуницирали за представницима различитих занимања. Такође, скајп је коришћен како би се организовао састанак два Ђачка парламента.

Сат за нашу планету

Датум: 03. April 2015 00:06 Категорија: Новости

Ове године и наша школа се придружила активностима у оквиру акције "Сат за нашу планету". Акција је имала за циљ буђење свести код ученика о климатским променама и начинима да се оне ублаже,  штедњом енергије, очувањем природних ресурса као и употребом обновљивих извора енергије и смањењем загађења.

Get Online Week 2015 in Oreskovica, Serbia

Датум: 02. April 2015 23:40 Категорија: Новости

Онлајн недеља је у периоду од 23. до 29. марта одржана у државама широм Европе.

Онлајн активности у предметној настави

Датум: 02. April 2015 22:47 Категорија: Новости

У току онлајн недеље, од 23. до 27.03.2015., забележено је више активности у нашој школи.

Онлајн активности у Добрњу

Датум: 02. April 2015 22:03 Категорија: Новости

У току онлајн недеље, 26.3.2015., ученици из Добрња заједно са својим радитељима разменили су искуства рада на рачунару и домаће радиности. Ученици су родитељима показали како се користи интернет, а они су њима заузврат показали домаћу радиност, вез и штрикање. Снимак можете погледати овде.

Онлајн активности у Вошановцу

Датум: 02. April 2015 21:29 Категорија: Новости

Током прошле недеље ОШ „Ђура Јакшић“ Вошановац била је укључена у Онлајн недељу. Ученици ове школе су једни другима представљали разне дечије сајтове преко којих су проширивали своја знања и учили, све то кроз забаву на компјутеру преко интернета. Организоване су разне активности у којима су ученици преко онлајн игрица проширивали знања из математике, српског језика, страног језика, природе и друштва. Слике можете видети овде.

Movie Maker у онлајн недељи

Датум: 27. Mart 2015 10:56 Категорија: Новости

Ученици 2. и 4. разреда у оквиру Онлајн недеље опробали су се у креирању "филмића" помоћу програма Movie Maker.