Светски дан енергетске ефикасности

Датум: 06. Mart 2020 11:30 Категорија: Новости

Са жељом да пажњу усмеримо  на значај ефикасног коришћења  енергије ученици
првог и трећег разреда у матичној школи у Орешковици су обележили данашњи
дан едукативном игром "Играј за енергију".

Обавештење о почетку другог полугодишта

Датум: 20. Februar 2020 16:40 Категорија: Новости

Министарство просвете, науке и технолошког развоја донело је одлуку да се настава у основним и средњим школама у Републици Србији настави у понедељак 24.фебруара 2020. године. Желимо срећан почетак другог полугодишта свим ученицима, родитељима и наставном особљу!

Обавештење о продужетку зимског распуста

Датум: 14. Februar 2020 11:34 Категорија: Новости

Министарство просвете, науке и технолошког развоја донело је одлуку да се продужи зимски распуст у основним и средњим школама у Републици Србији због епидемиолошке ситуације са сезонским грипом. Распуст ће бити продужен до петка 21. фебруара 2020. године, а први наставни дан је понедељак 24. фебруар 2020. године.

Прослава Светог Саве

Датум: 29. Januar 2020 10:38 Категорија: Новости

У Основној школи ,,Ђура Јакшић" у Орешковици и ове године традиционално је, пригодном приредбом и сечењем славског колача уз присуство свештеника, обележена школска слава Свети Сава.

Прослава Светог Саве у Вошановцу

Датум: 29. Januar 2020 10:26 Категорија: Новости

У школи у Вошановцу, резањем колача и пригодним програмом
традиционално је обележена школска слава Свети Сава.

Прослава Светог Саве у Добрњу

Датум: 29. Januar 2020 10:17 Категорија: Новости

У понедељак 27. 01. 2020. године, ученици, родитељи и мештани из Добрња прославили  су школску славу Светог Саву у просторијама школе, уз традиционално резање колача и прикладни програм.

Обавештење

Датум: 15. Januar 2020 17:09 Категорија: Новости

Упис првака за школску 2020/21.годину

Датум: 15. Januar 2020 17:05 Категорија: Новости

Обавештавају се родитељи да упис првака за школску 2020/21. годину званично почиње 1. априла. Родитељи/старатељи који желе да им дете похађа школу којој не припада територијално имају рок до 1. фебруара да изаберу одговарајућу школу. До тада треба да се пријаве секретару школе и да доставе потребна документа за упис првака. После овог рока, могућ је упис првака само у школу којој по адреси становања дете територијално припада. Школа има рок до 30. априла да обавести родитеље/старатеље о њиховом захтеву за упис првака у школу којој територијално не припада.

Видео упутство за пријаву родитеља на портал мој.есДневник

Датум: 06. Decembar 2019 17:46 Категорија: Новости

За све родитеље који још увек нису приступили порталу мој.есДневник.рс препоручујемо да одгледају кратак видео за прву пријаву и упутство за самостално ресетовање лозинке.

Међународни квиз знања о Немањићима

Датум: 06. Decembar 2019 17:35 Категорија: Новости

Ученици наше школе учествовали су у међународном квизу знања о Немањићима који је организован поводом обележавања 800 година од добијања самосталности српске цркве.