Фото конкурс

Датум: 02. Oktobar 2015 00:57 Категорија: Новости

Поштовани родитељи и драги ученици, у духу овогодишње поруке дечје недеље "Подршка породици-најбоља подршка деци", школа је расписала фото конкурс "Најбоља породична фотографија".

Ученица генерације

Датум: 05. Jul 2015 22:28 Категорија: Достигнућа

Ана Милићевић, Ученица генерације наше школе присутвовала је додели награда ученицима генерације Браничевског округа у Центру за културу Пожаревац.

Наши ученици најбољи у општини

Датум: 05. Jul 2015 22:18 Категорија: Достигнућа

Ученици наше школе постигли су најбољи резултат на тесту из математике и из српског језика. Такође, ученици наше школе су најбољи по укупном броју поена освојених на сва три теста.

.

Дан школе у Баточини

Датум: 05. Jul 2015 22:03 Категорија: Новости

Делегација наше школе била је гост прославе јубилеја 160 година постојања школе у Баточини.

Такмичење села у Орешковици

Датум: 04. Jun 2015 00:00 Категорија: Новости

У недељу  31.5. одржана је традиционална манифестација „Такмичење села Србије“.

Екскурзија старијих разреда

Датум: 02. Jun 2015 01:43 Категорија: Новости

Ученици старијих разреда су 10. и 11. маја били на дводневној екскурзији на релацији Орешковица- Мокра Гора ( Дрвенград )- Шарганска осмица- Златибор, на којој су имали прилике да уживају у природним и културним богатствима Западне Србије, као и планина Таре и Златибора.

Витезово пролеће

Датум: 27. Maj 2015 00:32 Категорија: Достигнућа

Ученици наше школе Јован Петровић и Александра Пауновић присуствовали су овогодишњем Витезовом пролећу где су награђени за своје ликовне и литерарне радове.

Златна значка - Љубици Стојиловић

Датум: 26. Maj 2015 14:26 Категорија: Достигнућа

Међу добитницима овогодишње Златне значке Културно - просветне заједнице Србије је и  Љубица Стојиловић, професор српског језика и директорка  ОШ “ Ђура Јакшић“ Орешковица. Златна значка  додељује се за дугогодишњи допринос у ширењу културе – за несебичан, предани и дуготрајан рад

Сарадња основних школа и културно уметничких друштава из Раче и Орешковице

Датум: 26. Maj 2015 14:14 Категорија: Новости

Фолклорна група ученика првог и трећег резреда из Орешковице, заједно са фолклорном групом ученика од петог до осмог резреда, учествовала је 05.05.2015 на Фестивалу фолклора поводом Ђурђевданског уранка, који је организовао КУД „ОШ Карађорђе 2012“ Рача.

Републичко такмичење из француског језика

Датум: 11. Maj 2015 17:30 Категорија: Достигнућа

У ОШ "Раде Драинац" у Борчи, 03. 05. 2015. годинe, одржано је републичко такмичење из француског језика.