Подршка реализацији здравственопромотивних активности поводом спровођења вакцинације деце против хуманог папилома вируса током 2022/2023. године

Датум: 15. Septembar 2022 09:00 Категорија: Новости

С обзиром да се Србија и даље налази у групи земаља са високим стопама оболевања и умирања од рака грлића материце у Европи, започета је вакцинација девојчица и дечака узраста од 9 до 19 година препорученом ХПВ вакцином у домовима здравља о трошку државе.

Истовремено је покренута јавноздравствена кампања Заједно против рака грлића материце – ХПВ НЕ” уз подршку Министарства здравља, Министарства просвете, науке и технолошког развоја и Института за јавно здравље Србије „Др Милан Јовановић Батут”, у оквиру које је планирана реализација здравственопромотивних активности, пре свега едукације родитеља и старатеља о значају, ефикасности и безбедности ХПВ вакцине у основним и средњим школама.
Уколико родитељи искажу заинтересованост да вакцинишу своје дете, надлежни ће њихове контакт податке доставити надлежној Служби за здравствену заштиту деце у дому здравља.

Више информација о томе можете прочитати овде.